Przeprowadzka za granicę: Jak to wszystko zorganizować?

Przeprowadzka za granicę wciąż budzi w nas lęk oraz niepewność. Już sam fakt przeprowadzki budzi w nas lęk: czy ze wszystkim damy sobie radę? Czy lepiej wynająć firmę, która zajmuje się transportem oraz pomocą przy przeprowadzkach? Czy zdążymy na czas? A jeśli w grę wchodzi przeprowadzka za granicę, widzimy po naszych klientach, że obawy są dużo większe!

Przeprowadzka za granicę nie taka straszna, jak o niej mówią!

Przeprowadzka za granicę wzbudza lęk, ale również komplikuje wiele spraw organizacyjnych, ponieważ do pokonania jest nie kilkadziesiąt, a kilkaset kilometrów. Meble, sprzęt AGD, rzeczy osobiste, a także rowery, to wszystko trzeba przetransportować pod nowy, obco brzmiący adres, który będzie naszym nowym domem.
Bez względu na to, czy planujemy przeprowadzkę do Niemiec, czy przeprowadzkę do Holandii, tudzież innego kraju, warto rozpocząć całe przedsięwzięcie od dokładnego rozplanowania, a także przeanalizowania rzeczy, które będziemy zabierać.

Jak zaplanować przeprowadzkę za granicę?

Podstawą są oczywiście formalności, które należy dopełnić, nim na dobre zdecydujemy się opuścić nasz kraj. O czym warto pamiętać?

– Ważność naszych dokumentów (prawo jazdy, paszport, dowód osobisty),
– Ubezpieczenie zdrowotne,
– Ubezpieczenie samochodu,
– Wymeldowanie się z miejsca aktualnego zamieszkania,
– Rezygnacja z usług, z których korzystamy (telefon, kablówka, internet, światło etc)

Kolejny krok, który mocno pomaga w trakcie przeprowadzki za granicę, to lista rzeczy, które planujemy zabrać. Brzmi banalnie? Warto się nad tym zastanowić, ponieważ pozwala nam to oszczędzić dużo czasu, energii, a także nerwów. Mit o tym, że nie warto zabierać mebli, jest nie tylko błędny, ale również szkodliwy. Możliwości finansowe często nie pozwalają nam na to, żeby urządzać się od nowa w nowym miejscu zamieszkania. Badania wskazują, że przeprowadzka za granicę najczęściej spowodowana jest problemami finansowymi. Dlatego, zamiast zostawiać wszystko na miejscu, łatwiej nam będzie (pod względem finansowym również) zabrać nasze sprzęty ze sobą, dzięki temu unikniemy niepotrzebnego wydatku.

Czy warto zabierać ze sobą meble, kiedy przeprowadzamy się za granicę?

Tak, tak, tak! Jeśli Twoja sytuacja finansowa nie pozwala Ci na urządzanie nowego mieszkania od nowa, bądź jesteś wyjątkowo związany z wystrojem swojego mieszkania, nie ma najmniejszych przeszkód do tego, abyś wszystko zabrał ze sobą. Nie ważne, czy w grę wchodzą meble, lodówka, czy rowery dla Twojej rodziny. Każdy element Twojego „starego” mieszkania, będzie oswajał Cię z nowym miejscem, które jest z dala od rodziny.
Wyprowadzając się tysiące kilometrów od domu, do nieznanego kraju, bez rodziny, czy znajomych, rozpoczynając wszystko od nowa, warto jest zabrać kawałek siebie. Kawałek naszego świata, który pozwoli nam czuć się, jak w domu.
Błędem jest myślenie, że przeprowadzka za granicę to gruba kreska, która oddziela nasze stare życie od nowego życia, ponieważ to my sami decydujemy, jak będzie nam na nowej drodze.

Czy warto wynająć firmę transportową podczas przeprowadzki za granicę?

To pytanie pojawia się bardzo często, kiedy mówimy, że świadczymy usługi pomocy przy przeprowadzkach za granicę. Nie odpowiadamy za stawki konkurencji, ani też nie wiemy, w jaki sposób pracują.
Wiemy natomiast jedno, każdy człowiek, który rozpoczyna życie na nowo, z dala od rodziny i bliskich, potrzebuje pomocy w trakcie przeprowadzki. Nie tylko pomocy, ale również zrozumienia i rozsądnych stawek, które oferują firmy przewozowe.
Możemy zabrać ze sobą wszystko: meble, łóżko, lodówkę oraz pralkę. Możemy wziąć telewizor, pamiątki rodzinne oraz rzeczy, do których jesteśmy wyjątkowo przywiązani. Sęk w tym, że należy przy tym znaleźć firmę przewozową, która umożliwi nam przewóz tych rzeczy. Czy warto jednak korzystać z usług firmy przewozowej?
O tym, w kolejnym wpisie.

Dodaj komentarz