Z cyklu: wakacyjne przewozy do Niemiec – Ślązacy zwiedzają Berlin

Z cyklu: wakacyjne przewozy do Niemiec – Ślązacy zwiedzają Berlin

Jeżeli wydaje Ci się, że Brama Brandenburska i Mur Berliński to jedyne zabytki, które warto zobaczyć będąc na wycieczce w Berlinie, jesteś w poważnym błędzie. Stolica Niemiec kryje przed nami znacznie więcej niż oklepane miejsca turystyczne. Jadąc na weekend czy nawet na jeden dzień do naszych zachodnich sąsiadów, warto przygotować się na intensywne zwiedzanie.

Nietypowe, aczkolwiek atrakcyjne zakątki turystyczne Berlina

Busy do Niemiec (Śląsk – Berlin) mają to do siebie, że zawiozą Cię od drzwi do drzwi. Nie musisz zatem martwić się o to, że nie trafisz w konkretne miejsce. Wbrew pozorom Berlin ma wiele do zaoferowania. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Po pierwsze:

Charlottenburg. Charlottenburg to nic innego jak jedna z dzielnic Berlina. Zakątek ten doskonale sprawdzi się w przypadku nieco bardziej rozrywkowych osób. W niegdysiejszym sercu Berlina Zachodniego kryją się najlepsze bary oraz międzynarodowe sklepy. W czasie zakupów możemy również odwiedzić XVII-wieczny pałac i okalającego do ogrody.

Po drugie:

Rozsypany Mur Berliński. Chociaż mieliśmy o nim nie pisać, Mur Berliński stanowi doskonałą rozrywkę dla poszukiwaczy. Fragmenty tej ważnej historycznie ściany porozsypywane są po całym mieście: w East Side Gallery znajdziemy urokliwe graffiti przedstawiające całujących się Breżniewa oraz Honeckera, a przy okazji również Muzeum Muru Berlińskiego; w Checkpoint Charlie i okolicy możemy „cyknąć” sobie zdjęcie z ubranymi jak żołnierze mężczyznami, a przy okazji… zwiedzić inne Muzeum Muru Berlińskiego; na Ulicy Bernauera natomiast mamy niepowtarzalną okazję zobaczyć jak wyglądał mur w wersji pierwotnej – bez żadnych bohomazów.

Po trzecie:

Pchli targ. Wszyscy kochają pchle targi. Krótkie przewozy do Niemiec mają to do siebie, że możemy pozwolić sobie na większe zakupy. Zwłaszcza, że bus przywiezie nas z powrotem prosto pod dom. Berlin słynie z ulicznych targowisk. Mole książkowe znajdą coś ciekawego na Targu Książek koło Muzeum Bode, znawcy antyków natomiast powinni odwiedzić Boxhagener Platz. Najdziwniejsze perełki spotkamy w klubie nocnym SO36 Flea Market, który raz w miesiącu zmienia się w pchli targ.

Przewozy do Niemiec (Śląsk – konkretny adres) umożliwiają nam zwiedzenie nietypowych zakątków, których nigdy byśmy nie zobaczyli korzystając np. z usług biura podróży. Berlin to miast wolne, którego hipisowskie dzielnice znacząco różnią się od naszych rodzimych zakątków. Warto dodać, że w stolicy Niemiec dozwolone jest picie alkoholu na ulicy. Powstały nawet odosobnione uliczki, na których biedni studenci spędzają godziny delektując się pysznym trunkiem z pianką.

Dodaj komentarz