Busy do Holandii: Co warto zwiedzić w Holandii?

Nie od dziś wiadomo, że większości osób Holandia kojarzy się z wiatrakami, tulipanami oraz charakterystycznymi rowerami. Jednak Holandia to nie tylko te znane symbole, ale również magiczne miejsca, które warto odwiedzić.

Podczas naszych przejazdów busem do Holandii, spytaliśmy pasażerów o podanie pięciu najlepszych miejsc, które warto odwiedzić. Miejsc, które niekoniecznie znane są wszystkim z podręczników, czy filmów. Chcieliśmy poznać urokliwe oraz klimatyczne wsie, czy miasteczka, które warto odwiedzić, a o których mało się słyszy. Jednak kiedy myślimy Holandia, w głowie pojawia nam się Amsterdam lub Rotterdam, a przecież nie tylko te miejsca znane są w Holandii!

Co warto zobaczyć w Holandii?

1. EDAM

Tak, dobrze kojarzycie, zupełnie jak popularny ser, który wywodzi się właśnie stamtąd. Edam to urokliwa miejscowość z piękną historią, a także zachwycającym krajobrazem.
Jeśli jesteśmy miłośnikami sera, warto udać się do muzeum, które znajduje się w tej miejscowości.

2. Kinderdijk

Kinderdijk to jedno z najbardziej magicznych miejsc, z których przywieziemy nie tylko oszałamiająco piękne zdjęcia, ale również cudowne wspomnienia. Kinderdijk znajduje się bowiem jedynie 15 kilometrów od Rotterdamu, więc dojazd jest całkowicie bezproblemowy. Co zastaniemy na miejscu?

Wiatraki, które zobaczymy w tej malowniczej scenerii, wpisane są na listę UNESCO. Miasteczko zyskało popularność właśnie ze względu na prawdopodobnie najpiękniejsze wiatraki w Holandii.

3. Ogród Keukenhof

Inna nazwa ogrodu Keukenhof to Garden of Europe. Jest to jeden z największych na świecie ogrodów kwiatowych, w którym możemy zobaczyć 7 milionów kwiatów. Ogród zajmuje aż 32 hektary. Jest to jedna z najpiękniejszych atrakcji, które czekają na nas w Holandii. Okoliczni mieszkańcy uważają, że najlepiej odwiedzić to miejsce, kiedy kwitną tulipany.

4. Urokliwe Marken

Marken to klimatyczna holenderska wieś, która była oddzielona od lądu aż do 1957 roku. Na miejscu zobaczymy charakterystyczne holenderskie domki, które z pewnością kojarzymy z filmów.
Idealna sceneria jeśli chodzi o Holenderski klimat.
Dodatkową atrakcją turystyczną jest fakt, że mieszkańcy wsi mówią czystym Holenderskim dialektem, który jest melodią dla uszu turystów.

5. Giethoorn.

Giethoorn nazywane jest Wenecją Holandii. Nic dziwnego, bowiem w tej miejscowości nie ma dróg, a jedynie kanały, które służą mieszkańcom do przemieszczania się, dokładnie tak, jak w słynnej Wenecji. Wiele osób uważa, że jest to typowo bajkowe miejsce. Na miejscu możemy wypożyczyć łódkę i przepłynąć słynne holenderskie kanały, lub zwiedzić wieś słynnymi holenderskimi rowerami (jedyne ścieżki, jakie tam są to ścieżki rowerowe).

Wieś jest urokliwa i klimatyczna, a pierwsze wrażenie zapiera dech w piersiach. Zadowolenie gwarantowane !

Busem do Holandii: jedziesz w celach turystycznych? Koniecznie przeczytaj!
Podczas podróży busem do Holandii ze Śląska w celach turystycznych, warto pamiętać o kilku istotnych elementach:

Zaopatrz się w przewodnik turystyczny

Bez względu na to, czy wybierasz papierowy przewodnik, czy cyfrowy, nie zapomnij, aby mieć go przy sobie, kiedy wybierasz się zwiedzać malownicze i ciekawe miejsca.

Gotówka w euro.

Pamiętaj o tym, aby odwiedzić kantor tuż przed podróżą do Holandii. Jest to istotne, ponieważ na miejscu może się okazać, że nie będziesz w stanie skorzystać z wielu atrakcji, ponieważ w Twoim portfelu wciąż jest złoty.

Wygodne obuwie.

Ubrania to podstawa, o której również warto pamiętać, nim wybierzemy się odkrywać piękno malowniczej Holandii.

Rozmówki Polsko-Holenderskie.

Jeśli nie jesteśmy pewni, co do biegłości naszego języka, warto mieć pod ręką rozmówki Polsko-Holenderskie, które ułatwią nam komunikację zarówno w sklepie, jak i podczas wycieczek.

Translator.

Świetną opcją jest również telefoniczny translator, który pozwoli nam w sekundę przetłumaczyć zdanie polskie na język holenderski. Jest to również fantastyczne ułatwienie dla osób wstydliwych oraz mających problemy z komunikacją.

Dodaj komentarz