Podróż busem do Holandii do pracy – wynagrodzenia i podstawowe formalności

Obok Wielkiej Brytanii, Norwegii i Niemiec to właśnie Holandia jest najczęściej wybieranym kierunkiem przez osoby, które szukają albo nowego miejsca do życia, albo możliwości dorobienia sobie pieniędzy. Przed zaplanowaniem wyjazdu do pracy do Holandii trzeba się jednak właściwie przygotować.

Czy warto jechać do Holandii? Rynek pracy

Od lat Polacy są największą grupą pracowników zagranicznych w Holandii. Według oficjalnych statystyk naszych rodaków na stałe lub na okres długoterminowy mieszka tam prawie 200 tysięcy. Najczęściej Polacy w Holandii pracują w sektorze rolniczym i około rolniczym. Nie brakuje także pracowników w fabrykach. Wykonywanie prostych prac wiąże się najczęściej z zarobkami rzędu 10 – 15 euro / godzinę. Co daje ponad 40 – 60 złotych. Im bardziej wyspecjalizowany zawód, tym większe zarobki. Hydraulicy, mechanicy, montażyści mogą liczyć nawet na dwukrotnie lub trzykrotnie wyższe zarobki. Praca w Holandii, jak w każdym przypadku, ma swoje wady i zalety. Lecz wciąż jest to kierunek polecany i bardzo
chętnie wybierany przez rzesze Polaków. Dlatego nasza firma oferuję przewozy do Holadnii w bardzo atrakcyjnych cenach.

Formalności przed wyjazdem do pracy do Holandii – co warto przygotować?

Jeśli szukamy już opcji przewozu busem Śląsk – Holandia (lub z innego regionu). Ważne jest, aby jeszcze przed przekroczeniem progu pojazdu dokładnie zadbać o formalności! Na naszą uwagę zasługuje przede wszystkim kwestia wyrobienia w lokalnym urzędzie numeru BSN. Czynność tę robi się już „na miejscu”, ale przed wyjazdem warto sprawdzić, gdzie znajduje się dany urząd i zaplanować wszystko. Kolejna rzecz to ubezpieczenie – mając ważne ubezpieczenie NFZ, można wyrobić kartę EKUZ, dzięki której będziemy mieli możliwość nieodpłatnego korzystania z podstawowej opieki medycznej w  Holandii. Za granicę należy zabrać oczywiście dowód osobisty (lub paszport), prawo jazdy (jeśli mamy), certyfikaty i zaświadczenia dotyczące pracy, trochę pieniędzy na wyjazd, kartę wielowalutową i telefon z roamingiem.

Dodaj komentarz