Podróż do pracy do Niemiec ze Śląska – jak się przygotować?

Lead: Wyższe zarobki wciąż kuszą wielu rodaków, którzy pragną albo zmienić miejsce zamieszkania, albo tymczasowo sobie dorobić. Planujesz podróż do pracy w Niemczech? W takim wypadku musisz się pamiętać o wykonaniu kilku kroków. Przede wszystkim zwróć uwagę na niezbędne formalności, przygotowanie praktyczne i wybór dobrego przewoźnika busem ze Śląska do Niemiec!

Jakie formalności są potrzebne (i przydatne) do wyjazdu do pracy do Niemiec?

Przed wyjazdem do pracy za granicę konieczne jest zorganizowanie wszystkich kwestii formalnych. Co należy ze sobą zabrać, jeśli już postanowiliśmy, że jedziemy busem Śląsk – Niemcy do pracy? Oczywiście standardem będzie dokument tożsamości – najlepiej dowód osobisty, ale może to być też paszport. Należy zwrócić uwagę na termin ważności dokumentu. W przypadku posiadania ważnego dowodu osobistego nie trzeba wyrabiać paszportu. Jeżeli wcześniej mieszkaliśmy już w Niemczech i pracowaliśmy legalnie, to należy zabrać ze sobą potwierdzenie meldunku i niemiecki NIP. W zależności od wybranego rodzaju pracy – czy też takiego, którego się spodziewamy – warto zabrać wszelkie dokumenty, rekomendacje i uprawnienia potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

Podróż busem do pracy z Polski do Niemiec? Zadbaj o sprawy praktyczne!

Roaming umożliwiający wykonywanie połączeń wraz z dostępem do internetu to współcześnie podstawa podstaw, która zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo. Przeanalizuj oferty przed wyjazdem do Niemiec,  by podjąć najlepszą decyzję. W zależności od szczegółów wyjazdu należy zadbać o rzeczy podstawowe – wynajęte mieszkanie, stancję lub pokój pracowniczy, kwestie transportu w obrębie docelowego miejsca podróży itd. Chociaż nie każdy chce się ubezpieczać, to też nie każdy wie, że istnieje coś takiego jak karta EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (wyrobienie jej jest darmowe). Jeśli więc mamy ważne ubezpieczenie w Polsce, to wybierając się w podróż busem Śląsk – Niemcy do pracy, z kartą EKUZ będzie można liczyć na uzyskanie za granicą darmowej podstawowej opieki medycznej. Każdy domyśla się, jakie to istotne.

Dodaj komentarz